David & John Anderson

Materiály této značky lze bez přehánění označit za Ferrari mezi košilovými látkami. Jsou tzv. ,,haut de gamme" - vrchol luxusu portfolia Albini Group. Tajemství jejich dokonalosti tkví již v použití nejlepších existujících surovin - především výjimečně kvalitní egyptské bavlny ,,Giza 45", ze které je vyrobena většina bavlněných materiálů značky David & John Anderson. Jedná se o nejkvalitnější bavlnu nilské delty. Její výnos činí pouze 0,4% celkových výnosů této oblasti. Díky jedinečně propracovanému know-how značky David & John Anderson se daří proměnit nejdelší, nejtenčí a přitom nejpevnější vlákna příze z této bavlny v látky neskutečně měkké a hedvábné na dotek. Pro výrobu několika opravdu špičkových produktů této značky se používá dokonce světově nejcennější, velmi vzácné bavlny West Indian Sea Island Cotton. Kontrolní orgán WISICA (West Indian Sea Island Cotton Association) kontroluje doslova každý kilogram bavlny sklizené v této oblasti a vydává Certifikát pravosti. Právě perfektní struktura příze z bavlny Sea Island zaručuje, že látky David & John Anderson z ní zhotovené vynikají měkkou texturou podobnou kašmíru, minimálně chlupatí, jsou lehké, chrání před chladem a jsou odolné vůči oprání.

Bavlněné produkty značky David & John Anderson jsou tak jedinečné, že některé z nich odvozují své názvy od jmen nejzářivějších diamantů světa a jsou předními znalci v oboru ceněny jako absolutní luxus ve světě košilových látek. Z této ,,diamantové" řady Vám salon Windsors nabízí pro zhotovení Vašich košil materiál Cullinan (330/2).

Surovinou pro lněné látky je pak nejlepší světový len pocházející z Normandie. V rodinách zdejších pěstitelů přecházejí všechna tajemství spojená s tímto poměrně složitým procesem z generace na generaci. Výsledkem je tedy surovina vynikajících vlastností. Látky vyrobené z extra jemné příze z normandského lnu působí lehkým přírodním dojmem, jsou příjemné na dotek i přitažlivé svým vytříbeným designem.