Naše látky

Scabal

Kvalita, inovativnost, efektivita a osobní přístup jsou základem, na kterém staví společnost Scabal, založená v roce 1938 v Bruselu, své úspěchy. V roce svého založení čítala firma pouhých pět zaměstnanců a byla lokálním dodavatelem látek pro výrobu pánských obleků. Díky obrovské invenci v oblasti vývoje, neustálé snaze posunovat hranice svýh možností a nekompromisnímu tlaku na špičkovou kvalitu, dodává dnes své, doslova zázračné materiály, nejrenomovanějším krejčovským salonům a výrobcům obleků v 65 zemích světa.

Dodávky hedvábí, mohéru, kašmíru i vlny jsou exkluzivní od nejlepších světových producentů. Bezkonkurenční je i nabídka produktů a dezénů, včetně látek obsahujících zlato, platinu i diamantový prach a další vzácné materiály. Má dlouhodobý světový primát v jemnosti oblekového materiálu, díky nejjemnějšímu vlněnému vláknu světa, jménem Summit, s hodnotou jemnosti Super 250's. To jsou důvody, proč vybírat právě z nabídky materiálů firmy SCABAL, pokud trváte na nekompromistní kvalitě svých obleků.

Albini 1876

Od okamžiku svého založení v roce 1876, poblíž italského Bergama, se společnost

Albini začala velmi dynamicky rozvíjet. Především díky tvořivému přístupu, výzkumu a inovacím se stala jednoznačným udavatelem trendů ve vývoji špičkových košilových materiálů. To, co v současné době společnost Albini v tom nejlepším slova smyslu odlišuje od konkurence, je nejenom lpění na rodinném vlastnictví firmy, ale především důraz na soběstačnost ve výrobě. Nenakupuje a dále nepřeprodává hotové produkty, ale jejich výrobou se skutečně sama zabývá. Společnost též reinvestuje 10% obratu do svého dalšího rozvoje. Albini používá k výrobě svých slavných, designově typicky italský látek, jen těch nejlepších surovin, například dlouhovláknou egyptskou balnu označovanou jako Giza 87. Ta se pěstuje ve velmi omezeném množství v chráněné oblasti nilské delty, kde zvláštní klimatické podmínky umožňují produkci nejkvalitnější bavlny na světě. Právě zde společnost Albini sklízí bavlnu přímo z vlastních polí a díky ní je schopna vyrobit látku kompaktní, ale zároveň lehkou a měkkou.

Thomas Mason

Tuto věhlasnou značku založil v roce 1796 Thomas Mason, vizionář a jedna z předních postav anglického textilního průmyslu. Košile z látek této značky tradičně oblékají i členové britské královské rodiny. V roce 1992 převzala tento brand jednička na trhu, italská společnost Albini. Ta tímto prozíravým krokem naopak získala komplet více než 700 historických svazků vzorníků látek. To ji umožňuje vytvářet v rámci svých značek Albini, THOMAS MASON a David & John Anderson moderní materiály špičkových užitných vlastností, designově odkazující i na nádherné historické vzory.

Stylově typicky anglické, snad s lehkým nádechem výstřednosti. Tak by se daly charakterizovat košilové materiály THOMAS MASON. Tradiční postupy dodržované při jejich výrobě, spolu s nejlepší světovou bavlnou, nejkvalitnější přízí, speciální povrchovou úpravou i nekompromisní pečlivostí a pozorností věnovanou celému procesu výroby, zaručují výjimečnou kvalitu těchto košilových látek.

David & John Anderson

Materiály této značky lze bez přehánění označit za Ferrari mezi košilovými látkami. Tajemství jejich dokonalosti tkví již v použití nejlepších existujících surovin - především výjimečně kvalitní egyptské bavlny ,,Giza 45", ze které je vyrobena většina bavlněných materiálů značky David & John Anderson. Jedná se o nejkvalitnější bavlnu nilské delty.

Díky jedinečně propracovanému know-how značky David & John Anderson se daří proměnit nejdelší, nejtenčí a přitom nejpevnější vlákna příze z této bavlny v látky neskutečně měkké a hedvábné na dotek. Bavlněné produkty značky David & John Anderson jsou tak jedinečné, že některé z nich odvozují své názvy od jmen nejzářivějších diamantů světa a jsou předními znalci v oboru ceněny jako absolutní luxus ve světě košilových látek. Z této ,,diamantové" řady Vám salon Windsors nabízí pro zhotovení Vašich košil materiál Cullinan (330/2).

Surovinou pro lněné látky je pak nejlepší světový len pocházející z Normandie. V rodinách zdejších pěstitelů přecházejí všechna tajemství spojená s tímto poměrně složitým procesem z generace na generaci. Výsledkem je tedy surovina vynikajících vlastností. Látky vyrobené z extra jemné příze z normandského lnu působí lehkým přírodním dojmem, jsou příjemné na dotek i přitažlivé svým vytříbeným designem.

Ceny

Obleky na míru

Obleky na míru

od 19.750 Kč

Košile na míru

Košile na míru

od 3.500 Kč

Saka na míru

Saka na míru

od 14.400 Kč

Vesty na míru

Vesty na míru

od 6.500 Kč

Domluvte si schůzku v salonu

Abychom se Vám mohli naplno věnovat, doporučujeme před první návštěvou salonu sjednat schůzku. Kontaktovat můžete naši recepci salonu Windsors.

Windsors

Rohanské nábřeží 657/7
Budova River Diamond 
Praha 8, Karlín

Sociální sítě